fbpx

kdo jsme?

Především jsme dva bráchové, nerozlučná dvojka. Spoustu jsme toho zažili, procestovali a zrealizovali. Víme, co od sebe čekat, jak se motivovat a výhoda je, že po těch letech na sebe nemusíme volat: „Podej mi vrtačku“, protože prostě víme. Baví nás pracovat společně na projektech, kterým opravdu věříme a vidíme v nich smysl. U takových věcí jde pak čas stranou a zažíváme flow. Kolikrát byste nás potkali na hale o víkendu nebo v noci, kdy ladíme detaily. A stejně vznikl i zenbox. Z touhy po věci, která umí člověku přinést do života víc klidu, soustředění, kreativity, efektivity a ve výsledku i ušetřeného času. Zenbox je tu jen pro Vás.

kdo stojí za zenboxem?

Jakub Čermák

Architekt

„ Vždy mě fascinoval proces vzniku myšlenek, nových vynálezů. Ono známé „Představ si něco, co neexistuje“, které člověka provází celé dějiny. Věřím, že lidé v sobě nosí obrovský potenciál a jsem přesvědčen, že klíčem k jeho rozvinutí je právě klid a vyrovnanost. Je pro mě velkou radostí podílet se na projektu, který lidem klid a kreativní prostor do života přináší.

Jan Čermák

Inženýr

„ Mám rád ten pocit, kdy člověk cítí, že tvoří něco smysluplného. Ten pocit, kdy vidíte výsledek své vložené energie a času. Zkušenost s vedením projektů a plánováním jsem chtěl využít také ve vlastní firmě, kde bude rozhodování a domluva efektivnější než ve velkých korporacích. Baví mě ta možnost spojení s celoživotní vášní pro dřevo.

blíže přírodě

K přírodě jsme měli blízko už jako malí kluci, když jsme v lese na Šumavě stavěli první bunkry. Dřevo bylo všude kolem nás, a proto jsme i při rozhodování o konstrukčním materiálu zenboxu měli hned jasno. Věříme nejen ve dřevo, ale také v další obnovitelné zdroje a jejich smysluplné využívání v udržitelném způsobu života. Zvolili jsme proto ekologické izolační materiály a nabízíme i variantu zelené extenzivní střechy. Je pro nás také důležitá energetická soběstačnost, a proto jsme přišli s variantou ostrovního solárního systému.

Zenbox je klidným místem, které mnohým z nás v životě tak často chybí.

detail

Naše zkušenosti ze studií na ČVUT, mnohaleté praxe ve vedení architektonického ateliéru, řady realizací či kompletní zodpovědnost za mnoho projektů nám daly schopnost vymyslet a realizovat nápad zahradní pracovny. Vnímáme, že zenbox je nejen stavbou, ale hlavně klidným místem, které mnohým z nás v životě tak často chybí.  V realitu jsme naši ideu začali měnit v průběhu roku 2021. Cítíme, že to byl ten správný moment.